Dlaczego tak kochamy psy?

Właściciele psów to, powiedzmy sobie szczerze „szczególna” grupa. Łączy nas ta wyjątkowa miłość do psów i wiemy, jak ważne są one dla naszego życia. Ale dlaczego właściwie tak bardzo kochamy psy? Odpowiedzi na to pytanie jest wiele (i niepowtarzalnych dla każdego psa!), Ale oto 3 z nich.

1. Lojalność
Są tacy, którzy powiedzieliby, że pies jest lojalny tylko wtedy, gdy otrzymuje pożywienie i schronienie. Ale jeśli kiedykolwiek znałeś psa i widziałeś, jak reaguje, gdy wracasz do domu lub gdy spotyka się z innym czworonożnym przyjacielem, wiesz, że chodzi o coś więcej. Istnieje wiele przykładów psów okazujących lojalność wobec swoich właścicieli. Należą do nich np. pies leżący obok trumny właściciela jakby chciał go opłakiwać lub pies, który witał swojego właściciela na dworcu każdego dnia po powrocie z pracy do domu. Nawet po śmierci właściciela ten pies, codziennie szedł na stację przez następne dziewięć lat, czekając na przybycie swojego najlepszego przyjaciela.

2. Bezinteresowna przyjaźń
Ktoś kiedyś powiedział: ciernie mogą cię zranić, ludzie cię opuszczają, światło słoneczne zamienia się w mgłę; ale nigdy nie jesteś pozbawiony przyjaciół, jeśli masz psa.
Psy są najlepszymi przyjaciółmi człowieka od tysięcy lat. Są z nami dla nas na dobre i na złe. Nigdy nie oceniają i zawsze są szczęśliwe, widząc, jak wracamy, bez względu na to, czy nie było nas pięć godzin czy pięć minut.

3. Zdrowie
Ludzie, którzy hodują psy, żyją średnio dłużej niż ci, którzy tego nie robią. To nie jest jakaś pro-psia fantazja kampanii. Z prostego medycznego faktu wynika, że ​​uspokajający wpływ towarzystwa sympatycznego zwierzaka obniża ciśnienie krwi, a tym samym ryzyko zawału serca.
Posiadanie psa jest dobre dla naszego zdrowia na wiele sposobów. Wykazano, że ludzie z psami mają mniej problemów z sercem, ponieważ regularnie ćwiczą podczas wyprowadzania zwierząt. Posiadanie psa poprawia nastrój i zmniejsza stres, co z kolei przekłada się na obniżenie ciśnienia krwi. Spędzenie zaledwie 15-30 minut z psem może pomóc Ci poczuć się bardziej spokojnym i zrelaksowanym, zmniejszając stres i zwiększając szczęście. Zabawa ze swoim szczeniakiem zwiększa poziom dopaminy i serotoniny w mózgu, które są neurotransmiterami kojarzonymi z przyjemnością i spokojem.