Najpiękniejsze rasy psów na świecie. Poznaj Listę TOP5 najładniejszych ras psów

Zastanawiasz się nad tym, jakie są najładniejsze rasy psów na świecie? Chcesz adoptować takiego psa, czy też kupić? Pamiętaj, żebyś się kierował swoim trybem życia i takiego psa wybrał, czyli jeżeli prowadzisz, sportowy typ życia to warto, wziąć/kupić psa właśnie, który lubi ruch na świeżym powietrzu, ale też warto wybierać psa, który Ci się spodoba. Poniższa takowa lista wskazuje 5 najładniejszych ras psów na całym świecie.

 

Miejsce 5 Husky Syberyjski

 

Pies o bardzo niezwykłych niebieskich oczach charakteryzuje się też umaszczeniem. Owa rasa niezwykle jest pozytywnie nastawiona do każdego człowieka, jest również posłuszna i bardzo inteligentna. Owe psy lubią duży ruch na świeżym powietrzu, taki psiak będzie idealny dla osoby/rodziny aktywnych. Warto też zapamiętać, iż owa rasa jest niezależna i ma silnie rozwinięty zmysł łowcy.

 

Miejsce 4 Border collie

 

Ta rasa psów pierwotnie miała być rasą pasterską, która miała bronić stada przed różnymi zagrożeniami, dlatego ów właściciel takiego psiaka nie może być tak zwanym kanapowcem. Ta rasa psów jest niezwykle mądra i śliczna, która cechuje się odstającymi uszami i charakteryzuje się kolorystyką. Pies lubi, zabawy na świeżym powietrzu łatwo przyswaja, wiedzę i lubi się uczyć.

 

Miejsce 3 Chow Chow

 

Chow chow to piękne, puchate stworzenia o różnym rodzaju umaszczenia, ale jednak najczęściej występują w brązowym umaszczeniu. Owa rasa psa, kiedyś była wykorzystywana do polowania i walk psów. Dobrze zbudowany pies, który ma ogromną siłę, a też lubi spacery i częste zabawy. Z tej rasy nie da zrobić się kanapowcy, więc jego właściciel musi być aktywny fizycznie, żeby ten pies spożytkował swoją energię na zabawy. Uczy się dość szybko i lubi zgłębiać wiedzę i jest dość posłuszny do właściciela.

 

Miejsce 2 Szpic miniaturowy

 

Inaczej  nazywany  pomeranianem, Znany jest ze swojej słodkiej natury. Owłosione maleństwo ma bujną sierść i szpiczasty pysk. Mimo tego wszystkiego ta rasa psów jest przyjaźnie nastawiona do swojego właściciela, jest, też pewny siebie a niekiedy wychodzi, z niego arogancja. Lubi on długie spacery, które dobrze mu robią i lubi uczyć się nowych sztuczek z właścicielem.

 

Miejsce 1 Samoyed

 

Na owej liście nie mogło zabraknąć pięknego i białego milusińskiego psa. Służył ludziom zamieszkującym Syberię jako pies myśliwski a też stróżujący. Ogólnie pies jest niezwykle przyjacielski i potrzebuje tak zwanej bliskości ze swoim właścicielem. Ta rasa psów uwielbia towarzystwo. Mimo tego chodzi swoimi ścieżkami i często wykazuje arogancje, ale jak przychodzi, co do czego pies lubi, się uczyć i słuchać swojego właściciela. Potrzebuje on długich wybiegów i spacerów, by spożytkować swoją energię.

  O tym jakie rasy psów wybierają gwiazdy przeczytasz na stronie www.skandal.pl